fbpx

▷ Animatorka Olga Wierzbicka

Animatorka Żary

Organizacja imprez dla dzieci Żary – dlaczego warto zdecydować się na animatora?

Każdy rodzic wie, jak bardzo dzieci ekscytują się różnymi spotkaniami rodzinnymi i imprezami. Urodziny, komunie, wesela czy wydarzenia szkolne mogą być dla dzieci wspaniałym przeżyciem, jeśli za organizację wolnego czasu dzieci będzie odpowiedzialny profesjonalny animator. Czasem sami nie mamy pojęcia, jak uatrakcyjnić różne eventy – wtedy warto zdać się na moją pomoc.

Mam na imię Olga i od dłuższego czasu pracuję z dziećmi jako animator. Mogą mi Państwo powierzyć organizację niejednej imprezy dla najmłodszych, a każda będzie wyjątkowa i na pewno zapadnie w pamięci uczestników. Oferuję swoje usługi w Żarach i okolicznych miastach w województwie lubuskim. Nieważne, czy chcą Państwo przygotować animacje weselne, bal szkolny lub kinderbal – nie ma dla mnie zleceń niemożliwych. Jeśli chodzi o imprezy urodzinowe dla dzieci Żary to miasto, w którym już nigdy nie będzie także nudnych przyjęć urodzinowych. Wystarczy jedynie pomoc profesjonalnego animatora.

Na czym polegają animacje dla dzieci i kim jest animator?

To profesjonalista zajmujący się dziecięcymi zabawami podczas różnego rodzaju imprez. Może także pomóc przy szykowaniu przyjęć, na których główną rolę będą odgrywać właśnie ci najmłodsi. Animator zapewnia im rozrywkę, a jednocześnie dba o ich bezpieczeństwo, aby nikomu nie stała się żadna krzywda. Każdy dobry animator wychodzi z założenia, że zabawa uczy, dlatego tak dobiera atrakcje, aby najmłodsi mogli nauczyć się jak najwięcej.

Animacje to zdecydowanie coś więcej niż tylko opieka nad dziećmi. To nauka poprzez zabawę, doświadczanie nowych rzeczy i rozrywka na najwyższym poziomie. Nie jest to tak łatwe zajęcie, jak mogłoby się to wydawać. Potrzeba praktyki, aby zapewnić maksimum zabawy, a jednocześnie uwzględniać walory edukacyjne.

Aby być dobrym animatorem, trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie podejście do maluchów. Bardzo ważna jest cierpliwość, dystans do siebie i poczucie humoru – to właśnie te cechy przekonują dzieci do wspólnej zabawy. Jeżeli nie jest się kreatywnym i nie posiada się ogromnej wyobraźni, można mieć problemy w tym zawodzie. Animator powinien mieć całe mnóstwo różnych planów i pomysłów – nie może być nudno!

Dlaczego doskonałym pomysłem jest animator na urodziny Żary?

Urodziny są najbardziej wyczekiwanym świętem wśród dzieci. Jeśli zastanawiają się Państwo, co można zrobić, aby najbliższe urodziny okazały się wyjątkowe i niepowtarzalne, jedyną odpowiedzią jest animator.

Mogę pomóc w organizacji wyjątkowego przyjęcia urodzinowego. Jeśli nie mają Państwo gotowego pomysłu, przygotujemy coś wspólnie. A jeżeli jakaś idea już się pojawiła, pomogę ją rozwinąć. Doradzę dobór zabaw i atrakcji, może uda się nawet zorganizować motyw przewodni zgodny z zainteresowaniami pociechy.

Szczególnie uwielbiane są imprezy tematyczne. Każde dziecko przechodzi przez etap fascynacji jakąś bajką, konkretną postacią lub zawodem. Można wykorzystać tę pasję i sprawić, że urodziny staną się jedyne w swoim rodzaju. Specjalnie dopasuję dekoracje do tematu i opracuję plan zabaw. Dzięki temu przyjęcie urodzinowe będzie jedyne w swoim rodzaju, a solenizant poczuje się naprawdę wyjątkowo.

Jakie miejsce wybrać na urodziny dla dzieci Żary?

Kiedy już wiemy, w jakim charakterze chce się wyprawić przyjęcie urodzinowe, warto zastanowić się nad miejscem. To oczywiście zależy od indywidualnych preferencji i możliwości, ale podczas wyboru miejsca warto mieć na uwadze liczbę uczestników zabawy. Każdy powinien czuć się swobodnie, musi być wystarczająco dużo miejsca na różne gry i konkursy.

Jednym z oczywistych wyborów jest prywatny dom. To dobry pomysł, kiedy uczestników nie jest zbyt wielu. Jeśli do dyspozycji jest ogród, to świetnie się składa – jeżeli dopisze pogoda, można przenieść imprezę na dwór. To pozwoli na tańce, konkursy, puszczanie baniek i zabawę z balonami.

Urodziny można zorganizować także na wynajętej sali. To rozwiązuje kłopot z miejscem – będziemy mieli go pod dostatkiem, aby bezpiecznie się bawić z wykorzystaniem różnego wyposażenia – mogą być to bańki mydlane czy chusta animacyjna. Dzieci uwielbiają takie wspólne zabawy.

Sporym zainteresowaniem (szczególnie w sezonie letnim) cieszy się plenerowa organizacja urodzin dla dziecka Żary. Można zorganizować na przykład piknik. Maluchy uwielbiają zabawy na dworze, dlatego warto wykorzystać sezon letni na organizację imprezy urodzinowej.

Rodzinny bal dla dzieci Żary

Oprócz urodzin, wiele jest innych okazji, przy których warto skorzystać z animacji. Coraz częściej rodzice chcą uprzyjemnić czas swoim dzieciom po komuniach, szczególnie wtedy kiedy wśród gości jest wiele maluchów. To świetny pomysł, aby wraz ze mną celebrować ten ważny dzień.

Zrobię profesjonalne animacje także na innych rodzinnych uroczystościach. Często wciągam nawet dorosłych do wspólnej zabawy – to będzie na pewno niezapomniane przeżycie! Moim przepisem na udane spotkanie jest wesoła piosenka, pyszna wata cukrowa, bańki mydlane i wiele pomysłów na świetne zabawy. Nieważne, czy będzie to impreza skupiona jedynie na dzieciach, czy udział wezmą także dorośli. Może bawić się wspólnie!

Animator dla dzieci na wesele Żary – czy naprawdę jest konieczny?

Wesele jest pięknym dniem w naszym życiu, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystko prezentowało się idealnie, a każdy gość czuł dobrze. Jeśli chodzi o dzieci, część nowożeńców chętnie je zaprasza, natomiast niektórzy nie są przekonani do tego pomysłu.

Sala weselna i sama zabawa może stanowić potencjalne źródło niebezpieczeństwa lub nudy. Kiedy dziecko się nudzi, wzrasta ryzyko zrobienia sobie krzywdy. To właśnie z tego powodu niektóre pary decydują się na zaproszenia nieuwzględniające maluchów. Chciałabym jednak Państwa przekonać do tego, że obecność dzieci może być świetnym pomysłem, jeżeli oczywiście zostanie zapewniona im profesjonalna opieka. A jeśli nie wyobrażają sobie Państwo scenariusza, w którym może zabraknąć najmłodszych gości, ale nie padł jeszcze pomysł z wynajęciem animatora – także podpowiem, dlaczego to doskonała opcja.

Wesele z moim udziałem z perspektywy dziecka na pewno nie będzie typową, nudną imprezą tylko dla dorosłych uczestników. Będziemy świetnie się wspólnie bawić, dostarczę odpowiednią dozę rozrywki poprzez konkursy, dekoracje balonowe, tańce oraz śpiewy.

Dlatego jeśli zależy Państwu na dobrej zabawie nawet wśród najmłodszych uczestników przyjęcia, chętnie podejmę się takiego zlecenia jako animator na wesele Żary. Dzięki kontrolowanym warunkom zabawa będzie bezpieczna i na pewno nie wkradnie się żadna nuda.

Szkolne imprezy dla dzieci Żary

Moja oferta skierowana jest również do szkół oraz przedszkoli. Z chęcią poprowadzę różnego rodzaju bale i uroczystości – Andrzejki, Mikołajki, bal karnawałowy lub pikniki i festyny. Każdy event w szkole może być od teraz ciekawy, atrakcyjny i pełen świetnej zabawy.

Wiosenne lub letnie imprezy organizowane na dworze mogą również być uświetnione przez moje animacje. Bańki mydlane zaciekawią dzieci, świetną atrakcją jest także zamykanie maluchów w jednej, wielkiej bańce. To na pewno wywoła szeroki uśmiech na twarzach podopiecznych. Możemy także zorganizować konkursy, zrobić kilka dekoracji z wykorzystaniem balonów, a także oddać się wesołym tańcom przy wtórze piosenek.

Na każdej imprezie szkolnej nie powinno zabraknąć animatora. Wtedy na pewno nie zabraknie śmiechu i radości, a dzieciom szkoła nie będzie się już kojarzyła jedynie z klasówkami i kartkówkami. Animator potrafi uczyć przez zabawę, a nabyte umiejętności dzieci będą mogły wykorzystać później.

Jakie atrakcje proponuję jako animatorka dla dzieci Żary?

Każdą z zabaw dopasuję indywidualnie do wszystkich potrzeb klienta. Niezależnie od tego, czy będzie to wesele, bal lub urodziny, mogę zaproponować sprawdzone i uwielbiane przez maluchy atrakcje.

– organizacja tematycznych lub tradycyjnych przyjęć urodzinowych

– organizacja imprez: festyny, pikniki, czas po komunii

– animacje dla dzieci podczas przyjęć weselnych

– taniec i śpiewanie piosenek

– dekoracje balonowe oraz nauka komponowania prostych konstrukcji z balonów

– malowanie twarzy

– konkursy

– puszczanie małych i dużych baniek mydlanych

– zamykanie dzieci w bańkach mydlanych

– opieka nad dziećmi i organizowanie im wolnego czasu

Mam wiele pomysłów oraz scenariuszy na dane spotkanie. Nawet najbardziej nieśmiałe dzieci dobrze się bawią w moim towarzystwie, staram się zintegrować grupę tak, aby każdy czuł się doskonale. Zabawy są sprawdzone – z doświadczenia wiem, które atrakcje sprawdzają się najlepiej i tylko takie proponuję.

Jakie kwalifikacje powinien mieć animator dla dzieci Żary?

Pracuję w tym zawodzie już od wielu lat, więc wiem, jak wymagające są dzieci. Stale się uczę i decyduję chociażby na kolejne kursy, aby być jak najlepszą animatorką. Kiedy zaczynałam swoją przygodę jako organizator zabaw dla dzieci, podjęłam prywatne lekcje u doświadczonej animatorki. Nauczyłam się dzięki jej praktyce naprawdę wiele, podzieliła się ona ze mną tajnikami oraz swoją wiedzą.

Nie poprzestałam jednak na tym jednym, indywidualnym kursie. Przeszłam przez kilka kolejnych, jak chociażby ten na dekoracje z wykorzystaniem balonów lub malowanie dziecięcych buź. Rozwinęłam swoje zdolności manualne i na przyjęciach przekazuję swoją wiedzę dalej, ponieważ wspólnie wykonujemy proste konstrukcje z balonów. Dzieci uwielbiają się przebierać, a pomaga im w tym ciekawy malunek na twarzy. Wizerunek ulubionego zwierzęcia? Proszę bardzo! Dziecko chce wystąpić jako wesoły klaun? Nie ma sprawy – mogę spełnić każde życzenie. Na odpowiednich kursach nauczyłam się przygotowywać wesołe charakteryzacje. Używam jedynie nietoksycznych i ekologicznych farbek, więc ryzyko uczulenia jest zminimalizowane. Malunek utrzyma się przez wiele godzin zabawy, a podczas wieczornej kąpieli nie będzie żadnego problemu z jego zmyciem.

Jeden z najważniejszych przebytych prze mnie kursów to warsztaty Porozumienie bez przemocy. Dowiedziałam się, w jaki sposób należy tworzyć poprawne relacje międzyludzkie, ze szczególnym nastawieniem na dzieci. Są one bardzo wrażliwe, dlatego potrzebne jest odpowiednie podejście, aby wywołać uśmiech na ich twarzach i sprawić, aby poczuły się swobodnie i komfortowo.

Cały czas uczę się czegoś nowego, aby móc jak najlepiej pracować z dziećmi. Ale widzę, że moje starania mają sens, kiedy maluchy świetnie się bawią, są wesołe i bezpieczne. To właśnie dlatego uwielbiam swoją pracę!

Bale, animacje weselne, komunie i urodziny dziecka Żary – cennik

Trudno jest mi podać jedną cenę dla wszystkich klientów, ponieważ każdą imprezę traktuję w sposób indywidualny. Biorę pod uwagę między innymi charakter przyjęcia, liczbę dzieci, czas trwania animacji oraz wybrane przez Państwa atrakcje. Jeżeli są Państwo zainteresowani ceną, proszę o bezpośredni kontakt. Omówimy szczegóły, podzielę się swoją wiedzą, podpowiem możliwe rozwiązania i na tej podstawie dokonam wyceny.

Jeśli interesuje Państwa animator dziecięcy Żary są jednym z miast, które obsługuję. Zapraszam do współpracy, ponieważ z moją pomocą każde dziecko na przyjęciu będzie się doskonale bawiło. Nigdy więcej nudy i takich samych imprez – od teraz wszystkie eventy staną się wyjątkowe i pełne radości!