fbpx

▷ Animatorka Olga Wierzbicka

jak zorganizować urodziny dziecka

Zbliżają się urodziny dziecka albo jakaś impreza, którą chcesz zaplanować albo zorganizować dziecku? Przeczytaj kilka rad, które Ci to ułatwią.

Organizacja urodzin dziecka wymaga trochę przygotowań. Zwłaszcza, jeżeli chcemy zrobić wszystko samemu. Urodziny dziecka warto dobrze zaplanować i dopasować do wieku gości. Zobacz na co zwrócić uwagę.

Miejsce czyli lokal na urodziny dziecka

Wybór miejsca na urodziny wynika z kilku rzeczy: wieku dziecka, możliwości finansowych i lokalowych. Mniejsze dzieci lepiej czują się w domu, poza tym roczek dziecka wyprawia się raczej dla rodziny, niż kolegów. Starsze dzieci, które bawią się już z kolegami i koleżankami potrzebują trochę miejsca do zabawy oraz organizacji imprezy. Wtedy chętnie wybiorą się na salę zabaw jak również pobawią się w domu, ogrodzie czy na dworze. Grunt to atrakcje i dobra zabawa.

Lista gości urodzinowych

impreza urodzinowa dla dziecka
Pomyśl ilu gości chcesz zaprosić na urodziny. Czy to będzie impreza rodzinna, czy będą dorośli. Czy może impreza dla znajomych dziecka i będą same dzieci. Na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę kolegów i koleżanki dziecka, bo to jego impreza i ono ma się czuć wyróżnione. Taką listę warto zrobić nieco wcześniej, żeby ewentualnie zarezerwować lokal czy wręczyć zaproszenia.

Zaproszenia na urodziny dziecka

Po ustaleniu listy gości przychodzi czas na przygotowanie zaproszeń urodzinowych. W zależności od potrzeb i umiejętności zaproszenia możemy przygotować na komputerze i zrobić odpowiedni wzór w programie graficznym. W ostateczności można wyszukać gotowe szablony zaproszeń urodzinowych.
Drugą opcją jest przygotowanie zaproszeń przez dziecko. Niektóre dzieci bardzo angażują się w przygotowanie urodzin i chętnie tworzą swoje wymarzone zaproszenie, które wręczą kolegom. Na takim zaproszeniu pamiętaj o wpisaniu imienia jubilata, imienia zaproszonego dziecka oraz daty i miejsca urodzin.

Jedzenie na urodziny dziecka

Tort – wiadomo. Z reguły jest taki, jaki wymyśli sobie dziecko. Ale co do tego? Czasem są to owoce, jakieś drobne przekąski typu popcorn, paluszki, chipsy, wafle, ciastka. Warto uwzględnić dzieci, które mają specjalną dietę, żeby i dla nich coś się znalazło. Do tego jakieś napoje: słodkie, wodę, gazowane i niegazowane. Jeśli impreza będzie nieco dłuższa, można przygotować dzieciom małe tosty albo pizzę. Pamiętaj jednak, że na urodzinach dzieci raczej się bawią, a nie jedzą.

Dekoracja urodzinowa

Przy dekoracji tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza głowa. Dekoracji urodzinowych jest cała masa do kupienia w sklepach z gadżetami. Jeśli masz ochotę, warto porobić z dziećmi jakieś ozdoby. Może dziecko chce mieć urodziny w danym motywie albo specjalnym temacie lub nawet w jakimś kolorze. Ciekawym pomysłem jest dekoracja balonowa, która może przybierać różne kształty. Z balonów można zrobić girlandę, ramkę, przy której dzieci będą robiły sobie zdjęcia. Można zrobić postać bohatera czy księżniczkę z balonów albo jakiś pojazd.

Zabawa urodzinowa dla dzieci

Najważniejsza część czyli urodzinowa zabawa. Przygotuj gry i zabawy dopasowane do wieku i potrzeb dzieci. Zaplanuj co i kiedy chcesz zrobić. Warto być elastycznym i dopasować się do dzieci, bez względu na to jak ciekawe wydają Ci się atrakcje, które przygotowaliście. Przykładowe zabawy urodzinowe to: zabawa w chowanego, tańce przy muzyce, zrobienie czegoś z udostępnionych materiałów. Można również przygotować piniatę albo puszczać bańki.
Jeśli nie masz czasu i ochoty na organizowanie urodzin dziecka, możesz skorzystać z usług animatora, który zrobi wszystko za ciebie i poprowadzi całą imprezę.

Lilka.pl – animacje i urodziny dla dzieci, dekoracje balonowe.

Dodaj komentarz