fbpx

▷ Animatorka Olga Wierzbicka

Olga Wierzbicka animacje

Znalezienie odpowiedniego animatora zabaw na urodziny dziecka to często wyzwanie. Oferta jest szeroka, więc jak wybrać tego najlepszego? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Coraz częściej organizujemy imprezy swoim dzieciom. Urodziny, Komunia Święta, Roczek, jubileusz to tylko kilka przykładów. Sporo osób wybiera sale zabaw, nie posiadając własnego lokalu, a część korzysta z usług profesjonalnego animatora.

Profesjonalny animator – gdzie szukać?

Najczęstszym i sprawdzonym sposobem poszukiwań dobrego animatora, jest podpytanie znajomych. Z reguły znajomi mają dzieci w podobnym wieku do naszych pociech, więc pewnie organizowali już urodziny dla swojego dziecka. Wtedy chętnie nam kogoś polecą albo chociaż odradzą. Animator z polecenia jest opcją dobrą i szybką, jednak warto sprawdzić kilka rzeczy, o których piszę nieco niżej.
A szukać możemy jeszcze w Google, możemy podpytać na grupach Facebooka czy też przejrzeć serwisy z usługami. W pierwszym przypadku mamy najłatwiej, bo na stronie animatora znajdziemy z reguły najpotrzebniejsze rzeczy do oceny typu – doświadczenie i odbyte szkolenia, używane materiały, opinie. W przypadku grup na Facebooku bywa już różnie, bo często animatora polecają znajomi, więc warto być nieco powściągliwym. W przypadku stron z usługami animatorów musimy poświęcić trochę czasu, żeby wyrobić własną opinię. Bo na takich stronach nie dostaniemy z reguły opinii, doświadczenia, szkoleń i tego typu rzeczy. Jeśli są, to sprawa jest łatwiejsza.

Sprawdzony animator – na co zwracać uwagę?

Ceny. Wiele osób patrzy na cennik usług animacji i urodzin dla dzieci. Wiadomo, cena się liczy. Często powiązana jest ona z jakością usług, tak w jedną jak i w drugą stronę. Tanio często znaczy gorsze materiały, które są słabszej jakości. Tanio, to często małe doświadczenie animatora, mała liczba odbytych szkoleń, mniejsza liczba sprzętu, zabaw i atrakcji dla dzieci, a także ogólnie słabsze przygotowanie do imprezy. Oczywiście nie zawsze tak jest, bo czasem można trafić tanio i dobrze. No właśnie, najpierw trzeba trafić. W większości dobry animator, to nieco wyższe ceny oraz lepsza jakość, doświadczenie, materiały i podejście do imprezy.

Oferta. Tutaj liczy się po pierwsze szeroki zakres oferty. Czyli im więcej dostępnych usług animacyjnych, tym większa szansa, że animator dopasuje się do dzieci, zwłaszcza do jubilata i jego potrzeb. Po drugie, oferta łączy się z ceną i doświadczeniem. Lepsza jakość farbek do malowania, nietoksycznych, niealergicznych. Sprzęt lepszej jakości, wytrzymałe balony, żeby dzieciom dłużej służyły. U takiego animatora wyższa cena bierze się więc z dbałości o zdrowie dzieci a także ich zadowolenie z udanej imprezy, kiedy sprzęt jest wytrzymały i niezawodny.

Doświadczenie. Liczba imprez dla dzieci, organizacji urodzin dla dziecka, które animator prowadził wiąże się z lepszą jakością i wpływa na to, jak animator podchodzi do dzieci oraz do rodziców czy opiekunów, którzy są klientami i którym zależy na zadowoleniu dziecka. Chodzi tu zwłaszcza o rozmowę przed, jak i w trakcie jak i po imprezie. Przed imprezą, to odpowiedź na potrzeby klientów, a później odpowiedź animatora na potrzeby dzieci i podążanie za nimi tak, żeby każde albo zdecydowana większość dzieci się bawiła (wiadomo, są dzieci, które danego dnia nie mają ochoty na imprezę). To wynika z doświadczenia, osobowości, ale również ze szkoleń, w których animator brał udział. Jeśli animator bierze udział w szkoleniach, to znaczy, że się rozwija i poprawia jakość swoich usług, by dzieci i dorośli byli zadowoleni.

Materiały. Sprzętu do animacji dla dzieci jest naprawdę dużo. Czyli standardowo jest sprzęt lepszej jak i gorszej jakości. Czy to będą farby do malowania, balony do modelowania, rzeczy do gier i zabaw, wszystko ma swoją jakość oraz cenę. Masz wybór czy zapłacić mniej i mieć wątpliwej jakości usługi, czy dopłacić trochę więcej i cieszyć się wytrzymałością balonów, malunków na twarzy czy ciele, które się nie rozmazują a farbki nie uczulają. Masz wybór czy nagłośnienie będzie dobrze brzmiało czy sprzęt będzie cały i wytrzymały, żeby dzieci mogły się fajnie i bezpiecznie bawić.

Opinie. Na końcu, chociaż nie mniej istotne, jednak trzeba też umieć patrzeć na nie, ewentualnie brać je nieco z dystansem, trochę poglądowo. Bo opinie się liczą, to fakt. Im więcej pozytywnych opinii, tym prawdopodobnie większa pewność, że animator jest sprawdzony i ma swoją renomę. A prawdopodobnie, bo czasami zdarza się, że opinie są kupione i wystawione w bardzo zbliżonym okresie. Zatem warto patrzeć kto i w jakim okresie pisał opinie na temat animatora.

    • Cena wynika zwłaszcza z oferty, doświadczenia, materiałów, opinii. Wszystko jest ze sobą połączone i z reguły wpływa na jakość oraz zadowolenie. Twoje i dzieci.

Jak wybrać animatora?

OK. Masz już powyższe. Spisz potrzeby dziecka, jego ulubione postacie, zainteresowania. Połącz to ze swoimi oczekiwaniami i wyobrażeniami o imprezie. Teraz napisz lub zadzwoń do animatora. Opisz czego oczekujesz i potrzebujesz, i „obserwuj” animatora jak do Ciebie podchodzi, co oferuje, czy jest elastyczny, czy odpowiada na Twoje potrzeby. Jeśli jest coś, co Ci nie pasuje, czy to będzie cena czy coś innego, albo jeśli na czymś bardzo ci zależy, to warto dać znać o tym animatorowi. Często jest szansa, że sprawdzony animator odpowie na to tak, żeby Ci pasowało. Dlatego warto rozmawiać i dopytywać.

Lilka.pl – animacje i urodziny dla dzieci, dekoracje balonowe.

Dodaj komentarz